czwartek, 12 stycznia 2012

Wiadomość od GALIMATIASU


XI OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW NIESFORNYCH
„GALIMATIAS”
20-21 kwietnia 2012


Zapraszamy gorąco do udziału w jedenastej edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Niesfornych GALIMATIAS 2012! Przegląd przeznaczony jest dla wszystkich teatrów nieinstytucjonalnych, które mają coś do powiedzenia na temat otaczającej nas rzeczywistości. Jak co roku zapraszamy zarówno tych utytułowanych licznymi nagrodami, jak i tych początkujących. Liczymy na różnorodność form i pomysłów - zapraszamy teatry słowa, tańca, musicale, kabarety, teatry uliczne, teatry stare i młode, śmieszne i poważne. Chcemy integrować środowisko offowych zespołów teatralnych, inspirować się nawzajem, rozśmieszać i intrygować. Już po raz jedenasty -Artyści Niesforni – łączmy się!!!


Jury i nagrody:

W poprzednich edycjach Galimatiasu w jury zasiadali między innymi: Lech Śliwonik, Jarosław Gajewski, Lech Mackiewicz, Jarosław Kilian, Wojciech Lisiecki, Piotr Łazarkiewicz, Igor Gorzkowski, Ewa Sokół-Malesza, Mikołaj Malesza, Jacek Małachowski, Magdalena Łazarkiewicz.
W tym roku w skład komisji wejdą również specjaliści z dziedziny teatru. Jury przyzna jedną nagrodę główną – Galimatias 2012, oraz nagrody lub wyróżnienia dla wybranych zespołów. Pula nagród wynosi 5.000 zł.

Warunki uczestnictwa i terminy:

Zapraszamy zespoły w wieku 16 – 100 lat. Prosimy o przesłanie płyty z nagranym spektaklem, oraz karty zgłoszenia do 16 marca b.r. Do 30 marca poinformujemy o przebiegu wstępnej kwalifikacji - lista zakwalifikowanych zespołów zostanie zamieszczona na stronie internetowej TOK: www.tok.e-sochaczew.pl, www.tok.art.pl

Koszty:

Akredytacja (koszt udziału w Przeglądzie) wynosi 10 zł od osoby. Nie zapewniamy posiłków ani noclegów – zespołom zakwalifikowanym udostępnimy listę miejsc oferujących nocleg w Teresinie (koszt noclegu wynosi zależnie od standardu 15 – 70 zł).


Nocne Dyskusje:

Galimatiasowe Nocne Dyskusje stały się już tradycją - późnym wieczorem każdego dnia Festiwalu uczestnicy mogą usłyszeć, co Jury oraz inni widzowie sądzą na temat ich twórczości, oraz wypowiedzieć się na temat tego, co ich poruszyło, zezłościło, lub zainspirowało w obejrzanych spektaklach. Dyskusje będą prowadzone przez członków Jury i są jednym z najważniejszych momentów imprezy, dlatego bardzo zależy nam na tym, aby zespoły wzięły udział w całym festiwalu!

Dodatkowe atrakcje:

1         Podczas Galimatiasu wydajemy Gazetę Festiwalową „Mętlik”
2        Małe poczęstunki w Kawiarni Galimatiasowej – tradycyjnie już smalec z chlebem i kiszonymi ogórkami, a także jogurty, kawa i herbata
3        Spektakle pozakonkursowe

Warunki techniczne:

Dysponujemy oświetleniem (sterownik SHOWMASTER 24, Multi Switch Pack - 2szt., reflektory PAR 64 - 8szt., reflektory PAR 56 – 8 szt., efekty LED 56 – 8 szt., reflektor prowadzący Followspot 1000 – 1 szt.), nagłośnieniem, oraz sceną o wymiarach 6x4 m. Spektakle wieloosobowe mogą być prezentowane po drugiej stronie sali widowiskowej (po przestawieniu widowni) o wymiarach 11x8 m. Dysponujemy standardowymi rekwizytami, takimi jak stoły, czy krzesła. Posiadamy jedną czarną zastawkę o wymiarach 2,5x2 m.
Szczegółowe informacje można uzyskać u Szefa Technicznego Przeglądu –  tel.505 081 539 – Kuba Kamiński, mail wilk789@tlen.pl

Kontakt:

Teresiński Ośrodek Kultury, Al. XX-lecia 32, 96-515 Teresin
Tel./fax. 046 861 38 81
www.tok.e-sochaczew.pl, www.tok.art.pl
Szef TOK’u – Mariusz Cieśniewski
Szef Artystyczny Przeglądu – Natalia Fijewska-Zdanowska – natalia@iq.pl 0605166033
Szef Techniczny Przeglądu – Kuba Kamieński - tel.505 081 539, mail wilk789@tlen.pl
Zapraszamy gorąco!!!

2 komentarze:

  1. nie lubię teatru. a najbardziej tych nawiedzonych amatorskich.

    OdpowiedzUsuń
  2. الرمح الكبيرczwartek, 12 kwietnia, 2012

    To po Kiego wchodzisz na stronę o teatrach amatorskich?

    OdpowiedzUsuń