środa, 25 maja 2011

Tomasz Białkowski - spotkanie autorskie


31 maja o godzinie 17.30 odbędzie się spotkanie autorskie z Tomaszem Białkowskim, który opowie o swojej nowej książce "Teoria ruchów Vorbla". Autorskie odbędzie się w Kawiarni Literackiej (pl. Jana Pawła II 2/3 w Olsztynie. Spotkanie poprowadzi Włodzimierz Kowalewski.


Tomasz Białkowski "Teoria ruchów Vorbla", Wydawnictwo Janka, 2011. (fragm. okładki)Tomasz Białkowski (ur. w 1969 r. w Jezioranach koło Olsztyna) debiutował w 2001 r. opowiadaniem "Chłód", rok później wydał zbiór opowiadań "Leze". W roku następnym opublikował sztukę "Drzewo", w 2005 r. wydał minipowieść "Dłużyzny" (fragmenty zamieszczono w antologii prozy polskiej prestiżowego niemieckiego kwartalnika "die horen"). Wydaną w 2006 r. powieść "Pogrzeby" Polski Instytut Książki zaliczył do najciekawszych nowości roku i rekomendował w katalogu "New Books from Poland". Książka znalazła się w finale literackiej nagrody Warmii i Mazur "Wawrzyn".
W 2008 r. wydał dwie powieści: "Mistrzostwo Świata" oraz "Zmarzlinę", uhonorowaną Literacką Nagrodą Warmii i Mazur.
Jest dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury w dziedzinie literatury oraz stypendystą Marszałka Województwa. Otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Olsztyn w dziedzinie literatury. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Mieszka w Olsztynie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz